Novinky

Sušené listy maliníku pro králíky jsou nejen lahodné, ale také přínosné

Se sušených listů maliníku se králíci v průběhu času naučili získat maximum živin, které podporují jejich celkové zdraví. Je to 100% přírodní krmivo, které jim moc chutná, takže je tímto výběrem určitě potěšíte.

Jakou výživu králíci ze sušených listů maliníku získají?

Listy maliníku obsahují živiny v přirozené, čisté formě, jaké by králíci našli sami ve volné přírodě. Při sušení zůstává v maliníku většina výživných složek. Proto v krminu nejsou potřeba žádné přídatné látky ani konzervanty. 

Hlavní výživovou složkou jsou vitamíny C,E a K, minerály a flavonoidy, které jsou základním stavebním a výživovým prvkem jejich organismu a zajišťují jeho správné fungování. 

neu-gruenhopper-himbeere~5

Jak tyto živiny přispívají k jejich celkovému zdraví?

Lahodné listy s vysokým obsahem vápníku, železa, hořčíku a draslíku podporují celkové zdraví králíků, hladký průběh trávení a posilují jejich imunitní systém. Vitamíny zpevní králíkovi kosti, zuby a srst, která ho chrání před zánětem kůže.

Celulóza v maliníku normalizuje činnost trávicího systému, vitamín C podporuje posiluje imunitní systém, vitamín E chrání organismus před škodlivými látkami a vitamín K napomáhá optimálnímu srážení krve. Flavonoidy jsou účinná ochrana před zánětem. Složky v maliníku snižují králíkovi tělesnou teplotu, což obzvlášť v tomto období určitě ocení.

framboise

Navíc si i skvěle pochutnají

Sušené listy maliníku mají pro králíky přirozeně lákavou vůni a jejich žvýkání je pro ně velký požitek. Látky v listech podporují chuť k jídlu a v kombinaci se semínky tak dostanou vaši chundelatí miláčci plnohodnotou a vyváženou stravu.

Králíka nepřekrmujte

Překrmování králíkům narušuje střevní mikroflóru a způsobuje trávicí problémy. Maximálně může králík dostat 20-30 gramů sušených listů denne. Na našem e-shopu seženete lahodné a kvalitní krmivo nejen pro králíky.

Prémiové krmivo pro zakrslé králíky od Grünhopper: Zdraví a vitalita v každém kousku

Máte doma zakrslého králíčka a přemýšlíte, jak mu obohatit jídelníček něčím zajímavým?

Představujeme prémiové krmivo pro zakrslé králíky

Zajistěte svým zakrslým králíkům kvalitní krmivo plné vitamínů a minerálů, které je přímo určené pro jejich potřeby. Prémiové krmivo Grünhopper je totiž speciálně navržené pro potřeby dospělých králíků zakrslého plemene a obsahuje přírodní složky, které mají blahodárné účinky na jejich zdraví.

the-essence-minilop~2

Zdraví králíka na prvním místě

Krmivo králíkům nejen chutná, ale také pečuje o jejich zdraví. Je totiž obohaceno o přísady, které podporují imunitu a obranyschopnost organismu. Divoké byliny pak podporují zdraví střev a celkové zažívání, což je klíčové pro celkovou vitalitu a dlouhověkost králíků. V neposlední řadě je důležité to, že krmivo neobsahuje barviva, ani jiné přísady, které by mohly vašemu králíkovi uškodit.

Proč si vybrat krmivo Grünhopper

Krmivo je 100 % přírodní a plně tak nahrazuje jejich přirozenou potravu v přírodě. Složení je velice pestré, najdete v něm měsíček lékařský, pohanku, řebříček, pampelišku, sléz, kopřivu, proso, třapatku, lněné semínko, pohanku, slunečnicová semínka, konopné semínko, semena ostropestřce, sezam, kmín a fenykl. Právě zmíněná olejnatá semena jsou bohužel často v běžných krmivech vynechávána. Zde však nechybí a dodávají krmivu vysokou nutriční hodnotu.

the-essence-minilop~3

Kde krmivo Grünhopper zakoupit

Doporučená denní dávka pro dospělého zakrslého králíka je 20–30 gramů krmiva na jeden kilogram hmotnosti zvířete. Krmivo zakoupíte na e-shopu Grünhopper.cz, kde si můžete vybrat hned z několika velikostí balení od 100 g po 450 g. Dopřejte svému králíkovi zdraví, vitalitu a energii s krmivem Grünhopper.

Unikátní luční seno s květy a bylinkami - to nejlepší pro vašeho králíčka nebo morče
Najít kvalitní a plnohodnotné krmivo pro králíky nebo morčata někdy není snadné. Obchody nabízejí tolik druhů sena, že se v nich chovatelé často ztrácejí. Jak vybrat to nejlepší seno, které vašeho mazlíčka nejen zasytí, ale udrží ho i v kondici?

Při výběru sena pro králíčka nebo morče byste se měli řídit především selským rozumem. Váš mazlíček potřebuje pestrou stravu, která mu dodá všechny potřebné vitamíny a minerály. Nevystačí si tedy jen s obyčejným senem nebo jen se zrním. Aby měl dostatek živin a byl v dobrém zdravotním stavu, potřebuje nejen různorodé krmivo, ale především to kvalitní.

Seno s květy

Základem jídelníčku králíčků a morčat je seno. To si sice můžete usušit doma na zahradě, ale leckdo tu možnost nemá, a tak musí seno kupovat. Jaké ale zvolit?

 • Zaprvé byste se měli zaměřit na to, že půjde o stoprocentně přírodní seno bez jakýchkoliv chemických příměsí.
 • Zadruhé je potřeba, aby seno bylo aromatické a tedy voňavé – pokud by bylo cítit například zatuchlinou, zvířata by ho odmítala a mohlo by jim i škodit.
 • Zatřetí by mělo obsahovat důležité minerály, vitamíny a také hrubou vlákninu.
 • Začtvrté volte spíš seno bez melasy.

 

Vaši domácí mazlíčci ocení seno s křupavými sušenými lučními květy a bylinkami. Takové přirozené seno králíčkům a morčatům dodá nejen vše, co potřebují, ale je i nádherně voňavé a dobré. Zvířata si z balíčku s oblibou vytahují přesně to, na co mají chuť, a na první pohled obyčejné seno se pro ně rázem stane skvělou hostinou plnou rozmanitých chutí.

Praktický balíček

Seno s příměsí bylin můžete do klece volně rozsypat, ale stejně tak ho můžete nechat i v původním balíčku. To králíky a morčata baví ještě víc, protože je to pro ně kromě jídla i zábava. Vytahují z balíčku sena sušené květy nebo bylinky a pochutnávají si na nich o to radostněji. Nemusíte přitom seno nijak dávkovat - zvíře sní jen tolik, na kolik má chuť.

Kromě sena se sušenými květy svého mazlíčka pak můžete potěšit ještě čerstvým listovým salátkem, mrkvičkou, zrním... A samozřejmě nezapomeňte na čistou vodu, protože i to nejlepší seno je potřeba něčím zapíjet.

Kořen pampelišky pro králíky

To, že králíci ve volné přírodě milují jaro a louky plné pampelišek, má svůj důvod. Pampelišky jsou totiž oblíbenou potravou králíků, která pro ně představuje jednak pamlsek, a jednak zase bohatý zdroj důležitých živin. Pokud chcete vašemu králíkovi dopřát stejnou vyváženou a pestrou stravu, jakou by vyhledával i sám v přírodě, neměl by proto na jeho jídelníčku chybět ani kořen pampelišky. Pro jeho zdraví není totiž pouze vhodný, ale spíše nezbytný. V článku se proto podíváme na to, jaké zdravotní benefity jeho podávání králíkovi přinese.

Kořen pampelišky je studnicí důležitých vitamínů a minerálů

Králíci tolik vyhledávají pampelišky proto, že jsou pro ně velmi snadno stravitelné a nezatěžují jejich trávicí systém. Kromě toho však obsahují také celou řadu látek prospěšných pro jejich zdraví.

Pampelišky jsou bohaté zejména na vitamín A, C, D či K a také na tak důležité minerály, jako jsou například vápník, hořčík, železo či draslík. Všechny tyto látky jsou pro tělo králíka velmi důležité, podporují jeho celkové zdraví a správnou funkci organismu i jeho zdravý růst a vývoj. V kořenu pampelišky nechybí ani dostatek vlákniny, kterou králík potřebuje pro zdravou střevní mikroflóru a dobré trávení. Vitamín C zase podporuje dobrou funkci imunitního systému, díky čemu se králík udržuje zdravý a vitální.

Kořen pampelišky udržuje zdravé také zuby králíka

Kořen pampelišky je důležitý také pro zuby králíka. Hlodavcům během života zuby neustále dorůstají, proto je pro ně velmi důležité je něčím obrušovat. A díky jeho tvrdosti kořen pampelišky právě toto obrušování zubů králíkovi umožňuje.

Váš králík ale kořen pampelišky ocení i z dalšího důvodu. Představuje pro něj totiž velmi lahodný pamlsek, na kterém si výtečně pochutná.

Závěr

Pokud by po kořenu pampelišky králík zvýšeně močil moč zbarvenou do červena, nelekejte se. Kořen pampelišky působí močopudně a má na svědomí i zbarvení moči, jedná se ale o naprosto přirozenou věc. Mohou za to látky, které pampeliška obsahuje.

Myslete také na to, že kořen pampelišky by určitě neměl představovat hlavní složku jídelníčku králíka. Jedná se o lahodný a zdravý pamlsek, u kterého je ale velmi důležité dodržovat doporučené dávkování. V opačném případě by při nadměrné konzumaci pampelišky mohl králík trpět zažívacími potížemi.

Nejlepší krmivo pro králíky

To nejlepší krmivo pro velmi citlivé zažívání králíků je vždy to přírodní. Při výběru konkrétních krmných směsí byste proto vždy měli dbát na to, od jaké značky si krmivo pořizujete. Spolehlivou a ověřenou značkou je v této oblasti Grünhopper, který vašim králíkům dopřeje vždy to nejlepší a podpoří tak jejich zdraví i vitalitu.

Výhody krmiva pro králíky Grünhopper

Základem krmiv Grünhopper jsou vždy kvalitní suroviny, které dohromady vytváří 100% přírodní krmivo, jaké by váš králík hledal i ve volné přírodě. Je bohaté na všechny vitamíny a minerály, které králík potřebuje k tomu, aby svůj citlivý trávicí systém udržel v plném zdraví. Proto krmiva Grünhopper nikdy neobsahují žádné obiloviny. Další velkou výhodou je pak fakt, že tato značka nabízí nejrůznější krmné směsi, které jsou optimalizovány pro různá období v životě králíka.

Druhy krmiv pro králíky Grünhopper

Základem zdraví každého králíka je jeho základní krmivo. Složení takového krmiva ale musí být optimalizované nejen podle druhu králíka či vývojové fáze, ve které se nachází, ale také podle ročního období. Rozdíly pak spočívají v množství jednotlivých prospěšných látek, které králík z krmiva přijme. Tím jsou do puntíku naplněny aktuální individuální potřeby jeho organismu. V nabídce Grünhopper proto najdete běžné krmivo pro králíky, ale i krmivo pro zakrslé králíky, krmivo pro mláďata, krmivo na jaro či na zimu nebo krmivo pro náročné králíky.

Občas je ale potřebné jídelníček králíka trochu zpestřit a dopřát mu ještě víc tolik potřebných vitamínů a minerálů. Na to se skvěle hodí bylinné směsi Grünhopper, mezi nimiž můžete snadno vybrat přesně takové bylinky, které vašemu králíkovi chutnají nejvíce. K dispozici jsou například pampeliška a květy měsíčku, letní květiny, kopřivy, morušovník nebo třeba listy ostružiníku s šípky, které jsou pro králíky v podstatě jako pamlsek.

A nakonec v Grünhopperu neopomněli ani situaci, kdy váš králík již nějakými zdravotními potížemi trpí. Ty lze totiž poměrně solidně řešit vhodně vybraným krmivem na úpravu zdravotního stavu králíka. Krmiva Grünhopper tak pomáhají řešit nejrůznější situace – například nedostatek vitality nebo potíže s močovými cestami či průjmy. Nechybí ani krmivo pro zdravé zuby králíka.

Pampeliška a květy měsíčku - proč jsou dobré pro králíky?

Pampelišky a květy měsíčku jsou pro králíky oblíbenou potravou a zároveň také důležitým zdrojem výživových hodnot. Tyto rostliny jsou totiž bohaté na vitamíny a minerály, které jsou pro zdraví králíků nezbytné.  

Pokud tedy chcete svému králíkovi dopřát zdravou a vyváženou stravu, měli byste rozhodně zařadit do jeho jídelníčku právě pampelišky a květy měsíčku.

Pampelišky jsou v přírodě hojně rozšířené a snadno se dají najít téměř kdekoliv. Králíci milují pampelišky nejenom kvůli jejich výborné chuti, ale také proto, že jsou pro ně velmi snadno stravitelné a obsahují mnoho prospěšných látek. Pampelišky jsou konkrétně bohaté na vitamíny A, C a K, dále obsahují hořčík, vápník či železo. Tyto látky jsou důležité pro správnou funkci organismu a podporují zdravý růst a vývoj králíka.

Květy měsíčku jsou další oblíbenou potravou králíků. Tyto květy mají výraznou chuť a jsou též bohaté na vitamíny a minerály. Měsíček obsahuje zejména vitamíny B, C a E, a dále také hořčík, draslík a vápník. Tyto látky podporují například zdravou funkci svalů a králičího imunitního systému.

Základem je čerstvost a vyváženost stravy

Když ale králíkovi dáváte pampelišky a květy měsíčku, tak byste se měli ujistit, že jsou čerstvé a neznečištěné. Nejlepší je sbírat je z míst, která nejsou vystavena znečištění od automobilů nebo pesticidů. Kromě pampelišek a květů měsíčku můžete svému králíčkovi podávat i další druhy rostlin, které jsou pro něj zdravé a bezpečné - sedmikrásky či třeba anýz. Králíci jsou převážně býložravci a potřebují denně dostatečné množství vlákniny a kvalitních živin, aby zůstali zdraví a plni energie.

Zkrátka základem je pro ně kvalitní a vyvážená strava. Je také důležité dodržovat správné dávkování potravy. Pampelišky a květy měsíčku by měly být pro králíka pouze doplňkem stravy a neměly by tvořit většinu jeho jídelníčku. Pokud by totiž králík konzumoval příliš mnoho pampelišek a květů měsíčku, tak by to mohlo vést k průjmu a dalším problémům s trávením.

Králík – péče o zuby

Určitě víte, že kvalitní seno pro králíky je důležité kvůli jejich spokojeným bříškům. Věděli jste ale, že stejně důležitý je výběr krmiva kvůli správnému vývoji a kvalitě zubů?

Zdravé a kvalitní zuby

Vybrat správné krmivo pro králíka je tedy základem správné péče nejen o jeho trávení, ale také o zuby. Ty v průběhu jeho života nepřestávají růst a našim hlavním úkolem je zejména zamezení přerůstání králičích zubů, které jsou odrazem celkového zdraví jedince. Protože se králičí zuby dennodenně opotřebovávají a dorůstají o několik milimetrů každý týden, nevhodná strava se na jejich kvalitě velmi brzy projeví. Konzumace trávy a sena králíkovi zabere více času a vyžaduje více úsilí než pojídání granulí. Seno je řezáky nejprve „nakrájeno“ na krátké části a poté rozdrceno lícními zuby, které se pohybují do stran, proto seno pomáhá opotřebovávat zuby kompletně, a to je přesně to, co potřebujeme.

Důležitým faktorem v péči o zuby králíků je zajištění dostatečného množství hrubé vlákniny ve stravě, která zároveň poskytne možnost přirozeného obrušování králičích zubů. Ve volné přírodě to mají tato zvířata o mnoho jednodušší, neboť mají neustálý přísun k čerstvé vegetaci, a tak jsou jejich zuby v té nejlepší kondici.

Základem je kvalitní krmivo

Při chovu králíků v domácím prostředí tomuto procesu musíme napomoci. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak zabránit přerůstání zubů králíka a zajištění té nejlepší péče o zuby je poskytnout mu kvalitní seno. Úplně nejlépe to, které obsahuje pestrou škálu sušených listů a květů divokých rostlin té nejvyšší kvality, včetně jejich hrubých částí jako je právě GRUNHOPPER - KRMIVO PÉČE O ZUBY.

Tato směs neobsahuje obiloviny, avšak pyšní se velkou rozmanitostí rostlinných druhů, a proto je toto krmivo velmi vhodné pro každodenní krmení. Zároveň tak nemusíte přemýšlet nad tím, co vše dalšího králíkovi do stravy přidat, aby k přirozenému obrušování docházelo, a máte tak o starost méně.

Krmení králíků v zimním období

Zima je pro králíky chované venku nejnáročnějším ročním obdobím. Aby králík přečkal zimu, musí své tělo dostatečně zahřát, což zvyšuje jeho energetické nároky na přijímanou stravu. Proto je v zimě pestrá a vyvážená strava pro králíka důležitější než kdykoli jindy. Bohatý jídelníček mu buď můžete vytvořit vy sami, anebo můžete vsadit na zimní krmivo.

Výhodou druhé možnosti je fakt, že nebudete muset nic řešit a králík dostane vše, co v zimě pro své tělo potřebuje. Musíte však vybrat dostatečně kvalitní krmivo, kterým je například směs Grünhopper krmivo na zimu.

Grünhopper KRMIVO Na zimu

Krmivo na zimu je speciální zimní krmivo, které je vhodné pro králíky i morčata. Obsahuje vše, co králík chovaný venku potřebuje k tomu, aby zdárně přečkal zimu.

V produktu se nachází pestrá směs různých travin, bylinek, kořenů či jadrného krmiva. Právě jadrné krmivo je pro králíka v zimě velmi důležité. Obsahuje totiž škroby, které tato zvířátka využívají ke zvýšení tělesné teploty. Z dalších důležitých rostlin pak krmivo obsahuje také rakytník řešetlákový k posílení imunity králíka.

Celkové složení produktu je dále velmi pestré. Našli byste v něm například petržel, ječné vločky, quinou, řebříček, drcený oves, pampelišku, fenykl, dubovou kůru, listy moruše a vrby či semena ostropestřce mariánského.

Aby produkt nebyl pouze zdravý a nutričně vyvážený, ale také pro králíka velmi chutný, obsahuje také nejoblíbenější pamlsky těchto zvířátek – listy třešně, hrachové vločky či pastinák. Díky tomu si vaši králíci smlsnou na opravdové zimní hostině.

Ideální dárek pro chovatele králíků

Pokud máte v blízké rodině chovatele králíků a přemýšlíte, čím ho obdarovat na blížící se Vánoce, právě toto zimní krmivo se může stát ideální volbou. Vášnivý chovatel se podobnému dárku zcela jistě velmi potěší, protože jeho králíci díky tomu dostanou tu nejlepší možnou péči.

Přitom se nemusí jednat pouze o venkovní chov králíků. Na zimním krmivu si smlsne také králík, který je chovaný uvnitř jako domácí mazlíček.

Už jste svým králíkům nabídli voňavé seno?

Jestli chováte králíky, a to ať již jako domácího mazlíčka, anebo máte chov k následné konzumaci, jistě jim budete chtít alespoň čas od času přilepšit ve stravování. Cožpak v létě, to je snadné – většina králíků má ráda čerstvou trávu s lučními bylinami. Těm v králíkárně ji nasečete s co nejvyššími stébly, ta totiž králíci nejraději chroupají. No a domácího mazlíčka můžete vzít na trávník do ohrádky, aby se napásl sám.

Co však dělat a čím králíky krmit od podzimu do jara? Jistě můžete dávat zrní, anebo speciální krmné směsi, jimiž se trh jen hemží. Avšak čím nahradit ta báječná travní stébla? Někteří z vás si dokáží trávu nasušit a získat tak pro králíky čerstvé seno, jiní seno kupují. Avšak není seno jako seno! Chcete-li svým chlupáčkům dopřát jednak skvělou pochoutku a zároveň potravu, plnou prospěšných látek, vyzkoušejte SENO S MEDUŇKOU, MÁTOU A HEŘMÁNKEM; jedná se o čerstvé aromatické seno, které producent vyrábí z prvních sečí, čímž je zaručen vysoký obsah syrové vlákniny. A ta je pro králíky nezbytná.

To ale není všechno. Dobře usušené seno sice voní, ale voňavé seno je navíc doplněno bylinami, které přidávají chuť, vůni a řadu látek, které – jak jistě víte – jsou prospěšné lidskému i zvířecímu organismu. Jedná se o meduňku (Melissa officinalis), mátu (Mentha) a heřmánek (Matricari chamomilla). Tak proč je nedopřát králíkům celoročně? Tento druh voňavého sena se totiž stává součástí zdravé králičí stravy.

Pokud se pro tento doplňkový krmný program pro králíky rozhodnete, je vhodné vybrat si balení 1 kg, protože je pro vás ekonomicky nejvýhodnější. Optimální dávkování pro jednoho králíka je 50-100 mg sena denně.

Výrobce voňavého sena Aromaheu má mezi svými produkty samozřejmě i další druhy, například s jinými bylinami, anebo třeba se sušenými jablky, takzvanými křížalami. Ať si vyberete kterýkoliv výrobek, svá zvířata potěšíte, přispějete k jejich zdravému stravování a správnému trávení.

Krmivo pro králíka - Grünhopper Urinary
Králíci chovaní v domácích podmínkách jednoznačně potřebují správnou výživu. Co všechno může nabídnout krmivo Grünhopper Urinary?

 

Jak správně krmit králíka s krmivy Grünhopper?

Králík se řadí mezi striktní býložravce. Divocí příbuzní domácích králíků se ve volné přírodě živí hlavně travinami, bylinkami, dále též listy, zelenými částmi zeleniny a kořeny rostlin. Vyvážené krmení pro králíky v podmínkách domácího chovu proto primárně tvoří seno, suché krmivo a zelené krmivo.

A právě takovou kombinaci umí poskytnout krmivo Grünhopper Urinary. Toto druhově bohaté krmivo je nutričně vyvážené a neobsahuje barviva a jiné syntetické přísady a aditiva. Stejně tak je bez obsahu obilovin. Jejich podávání není žádoucí primárně u domácích mazlíčků, jimž může způsobovat nadváhu. Dáno je to tím, že trávicí soustava králíka není v plné míře uzpůsobena na adekvátní trávení této složky.

 

grunhopper-urinary~4 (1)

 

Co obsahuje krmivo Grünhopper Urinary?

Veškeré suroviny obsažené ve výrobku Grünhopper Urinary jsou čistě přírodního původu a jejich výběr je založen na přirozeném složení potravy králíků ve volné přírodě. Konkrétně tak v něm najdeme bylinky a další rostlinné součásti:

 

 • březové listy

 • listy jabloní

 • listy pampelišky

 • jitrocel

 • švestkové listy

 • třešňové listy

 • kopřiva

 • květy měsíčku

 • řebříček

 • heřmánek

 • květy pampelišky

 • brusinky

 grunhopper-urinary~3

Jak dávkovat krmivo Grünhopper Urinary a pro koho je vhodné

Směs je zařazena mezi tzv. strukturovaná krmiva. Její výhodou je velmi nízký obsah vápníku. Je ideální volbou pro chovatele, kteří pro své čtyřnohé svěřence hledají vhodnou prevenci proti obtížím spojeným s močovým ústrojím.

Krmivo je možné využívat jako každodenní doplněk stravy u zvířat s citlivým zažíváním. Primárně je tato směs určena pro domácí mazlíčky. Doporučená krmná dávka činí 30 g na kilogram hmotnosti králíka za den.

 

Stránka 1 z 2 - 11 položek celkem