Unikátní luční seno s květy a bylinkami - to nejlepší pro vašeho králíčka nebo morče

Najít kvalitní a plnohodnotné krmivo pro králíky nebo morčata někdy není snadné. Obchody nabízejí tolik druhů sena, že se v nich chovatelé často ztrácejí. Jak vybrat to nejlepší seno, které vašeho mazlíčka nejen zasytí, ale udrží ho i v kondici?

Při výběru sena pro králíčka nebo morče byste se měli řídit především selským rozumem. Váš mazlíček potřebuje pestrou stravu, která mu dodá všechny potřebné vitamíny a minerály. Nevystačí si tedy jen s obyčejným senem nebo jen se zrním. Aby měl dostatek živin a byl v dobrém zdravotním stavu, potřebuje nejen různorodé krmivo, ale především to kvalitní.

Seno s květy

Základem jídelníčku králíčků a morčat je seno. To si sice můžete usušit doma na zahradě, ale leckdo tu možnost nemá, a tak musí seno kupovat. Jaké ale zvolit?

  • Zaprvé byste se měli zaměřit na to, že půjde o stoprocentně přírodní seno bez jakýchkoliv chemických příměsí.
  • Zadruhé je potřeba, aby seno bylo aromatické a tedy voňavé – pokud by bylo cítit například zatuchlinou, zvířata by ho odmítala a mohlo by jim i škodit.
  • Zatřetí by mělo obsahovat důležité minerály, vitamíny a také hrubou vlákninu.
  • Začtvrté volte spíš seno bez melasy.

 

Vaši domácí mazlíčci ocení seno s křupavými sušenými lučními květy a bylinkami. Takové přirozené seno králíčkům a morčatům dodá nejen vše, co potřebují, ale je i nádherně voňavé a dobré. Zvířata si z balíčku s oblibou vytahují přesně to, na co mají chuť, a na první pohled obyčejné seno se pro ně rázem stane skvělou hostinou plnou rozmanitých chutí.

Praktický balíček

Seno s příměsí bylin můžete do klece volně rozsypat, ale stejně tak ho můžete nechat i v původním balíčku. To králíky a morčata baví ještě víc, protože je to pro ně kromě jídla i zábava. Vytahují z balíčku sena sušené květy nebo bylinky a pochutnávají si na nich o to radostněji. Nemusíte přitom seno nijak dávkovat - zvíře sní jen tolik, na kolik má chuť.

Kromě sena se sušenými květy svého mazlíčka pak můžete potěšit ještě čerstvým listovým salátkem, mrkvičkou, zrním... A samozřejmě nezapomeňte na čistou vodu, protože i to nejlepší seno je potřeba něčím zapíjet.