Už jste svým králíkům nabídli voňavé seno?

Jestli chováte králíky, a to ať již jako domácího mazlíčka, anebo máte chov k následné konzumaci, jistě jim budete chtít alespoň čas od času přilepšit ve stravování. Cožpak v létě, to je snadné – většina králíků má ráda čerstvou trávu s lučními bylinami. Těm v králíkárně ji nasečete s co nejvyššími stébly, ta totiž králíci nejraději chroupají. No a domácího mazlíčka můžete vzít na trávník do ohrádky, aby se napásl sám.

Co však dělat a čím králíky krmit od podzimu do jara? Jistě můžete dávat zrní, anebo speciální krmné směsi, jimiž se trh jen hemží. Avšak čím nahradit ta báječná travní stébla? Někteří z vás si dokáží trávu nasušit a získat tak pro králíky čerstvé seno, jiní seno kupují. Avšak není seno jako seno! Chcete-li svým chlupáčkům dopřát jednak skvělou pochoutku a zároveň potravu, plnou prospěšných látek, vyzkoušejte SENO S MEDUŇKOU, MÁTOU A HEŘMÁNKEM; jedná se o čerstvé aromatické seno, které producent vyrábí z prvních sečí, čímž je zaručen vysoký obsah syrové vlákniny. A ta je pro králíky nezbytná.

To ale není všechno. Dobře usušené seno sice voní, ale voňavé seno je navíc doplněno bylinami, které přidávají chuť, vůni a řadu látek, které – jak jistě víte – jsou prospěšné lidskému i zvířecímu organismu. Jedná se o meduňku (Melissa officinalis), mátu (Mentha) a heřmánek (Matricari chamomilla). Tak proč je nedopřát králíkům celoročně? Tento druh voňavého sena se totiž stává součástí zdravé králičí stravy.

Pokud se pro tento doplňkový krmný program pro králíky rozhodnete, je vhodné vybrat si balení 1 kg, protože je pro vás ekonomicky nejvýhodnější. Optimální dávkování pro jednoho králíka je 50-100 mg sena denně.

Výrobce voňavého sena Aromaheu má mezi svými produkty samozřejmě i další druhy, například s jinými bylinami, anebo třeba se sušenými jablky, takzvanými křížalami. Ať si vyberete kterýkoliv výrobek, svá zvířata potěšíte, přispějete k jejich zdravému stravování a správnému trávení.