Krmení králíků v zimním období

Zima je pro králíky chované venku nejnáročnějším ročním obdobím. Aby králík přečkal zimu, musí své tělo dostatečně zahřát, což zvyšuje jeho energetické nároky na přijímanou stravu. Proto je v zimě pestrá a vyvážená strava pro králíka důležitější než kdykoli jindy. Bohatý jídelníček mu buď můžete vytvořit vy sami, anebo můžete vsadit na zimní krmivo.

Výhodou druhé možnosti je fakt, že nebudete muset nic řešit a králík dostane vše, co v zimě pro své tělo potřebuje. Musíte však vybrat dostatečně kvalitní krmivo, kterým je například směs Grünhopper krmivo na zimu.

Grünhopper KRMIVO Na zimu

Krmivo na zimu je speciální zimní krmivo, které je vhodné pro králíky i morčata. Obsahuje vše, co králík chovaný venku potřebuje k tomu, aby zdárně přečkal zimu.

V produktu se nachází pestrá směs různých travin, bylinek, kořenů či jadrného krmiva. Právě jadrné krmivo je pro králíka v zimě velmi důležité. Obsahuje totiž škroby, které tato zvířátka využívají ke zvýšení tělesné teploty. Z dalších důležitých rostlin pak krmivo obsahuje také rakytník řešetlákový k posílení imunity králíka.

Celkové složení produktu je dále velmi pestré. Našli byste v něm například petržel, ječné vločky, quinou, řebříček, drcený oves, pampelišku, fenykl, dubovou kůru, listy moruše a vrby či semena ostropestřce mariánského.

Aby produkt nebyl pouze zdravý a nutričně vyvážený, ale také pro králíka velmi chutný, obsahuje také nejoblíbenější pamlsky těchto zvířátek – listy třešně, hrachové vločky či pastinák. Díky tomu si vaši králíci smlsnou na opravdové zimní hostině.

Ideální dárek pro chovatele králíků

Pokud máte v blízké rodině chovatele králíků a přemýšlíte, čím ho obdarovat na blížící se Vánoce, právě toto zimní krmivo se může stát ideální volbou. Vášnivý chovatel se podobnému dárku zcela jistě velmi potěší, protože jeho králíci díky tomu dostanou tu nejlepší možnou péči.

Přitom se nemusí jednat pouze o venkovní chov králíků. Na zimním krmivu si smlsne také králík, který je chovaný uvnitř jako domácí mazlíček.