Ta nejlepší péče o králíky vyžaduje kvalitní krmivo

Obzvláště v zimním období, kdy odpadá zpestření králičího jídelníčku čerstvou stravou z louky, je třeba pečlivě dbát o trávící systém domácího mazlíčka.

 

Základem krmiva pro králíky je seno a řada chovatelů ho do jídelníčku zvířat zahrnuje po celý rok. Občas jen zpestří jejich suchou stravu například listy z kedlubny nebo z mrkve.

Proč zkrmovat seno celoročně

Králíkům se doporučuje dávat kvalitní seno po celý rok i v případě, že v létě mohou mít přístup k čerstvé trávě. S neustálým přísunem sena má zvíře pravidelnou dávku nestravitelné vlákniny, která napomáhá správnému fungování střev a k optimálnímu trávení.

Králík vlastně celý den žere, a přestože nejde o velký objem krmiva, je právě suché krmivo naprosto ideální. Zvířata si také pomocí tvrdších stvolů obrušují zuby, které jim neustále dorůstají. Proto jim nemůže úplně tuto složku potravy nahradit třeba seno granulované nebo jiné krmení.

  • Při změně krmení nebo přechodu na zelené krmivo mohou mít králíci zažívací problémy a trpět nadýmáním. Jde o problém, kterému je lepší předcházet. Změny v krmení by měly být pozvolné, a to zabere třeba týden nebo dva, než si zvíře zvykne.
  • Snadnější je dopřát králíkům stále suché kvalitní krmení, které je na trhu k dispozici. Starostlivá péče o mazlíčka se vždy vyplatí a v specializovaném obchodě najdete celé pečující řady krmiva, které splňují i ty nejnáročnější požadavky chlupatých strávníků.

Majitelé králíků si nemohou vynachválit suché krmení gruenhopper-digestive, které lze zakoupit v balení o hmotnosti 1 kg, který zabaví vašeho domácího mazlíčka na řadu dní.

Právě taková strava se doporučuje pro zvířata, která mají problém s nadýmáním a s průjmem. Už po jednom dnu se tyto problémy začnou vytrácet.

Co je to nejdůležitější?

Značka grunhopper si zakládá na kvalitních surovinách, které nutričně odpovídají potřebám králíků. Tomu odpovídá složení z luční bylin a trávy, s přídavkem petržele, stonků kopru, semen fenyklu, kmínu, anýzu, lněných vločky, květů měsíčku, semen kopru, heřmánku, levandule a červené chrpy. Právě aromatická semena udělají stravu pro králíky neodolatelnou.

Produkt má celou řadu výhod:

  • přirozeně zdravé, druhově bohaté strukturované krmivo, které neobsahuje obiloviny
  • čisté krmení – krmivo jako ve volné přírodě
  • podporuje zdraví střev a ideální vyprazdňování
  • neobsahuje melasu, barviva a jiné přísady
  • jemně strukturované krmivo, protože obsahuje mnoho semen

Výrobcem doporučená dávka na 1 kg hmotnosti zvířete 40 g / den.