Sušené listy ostružiníku s šípky pro králíky a morčata

Šípky a ostružiny jsou studnicí zdraví, podporují imunitní systém a jsou přírodním antioxidantem. Proto by neměly chybět ani ve stravě vašich domácích mazlíčků. Pro králíky či morčata jsou šípky s ostružiníkem pamlskem, po kterým budou zdravější.

 

Chov v zajetí a volné přírodě

Pokud by se králík nebo morče mohli pohybovat ve volné přírodě, byla by jejich strava pestřejší a přirozeně by si vybrali plody, které podpoří zdraví a kondici. Domácí mazlíček by měl dostávat podobně pestrou stravu a nemělo by se zapomínat ani na posílení imunitního systému dávkou vitamínu C.

Určitě volte přírodní cestu, jak morčeti nebo králíkovi do stravy důležité vitamíny a minerály přidat. Sušené plody šípku ve směsi se sušenými listy ostružiníku jsou zdravým krmením, které by měla morčata a králicí dostupné ve volné přírodě.

 

Přírodní podpora imunity

Šípky jsou bohaté na vitamín C, králíkům a morčatům by měly být sušené plody podávány pravidelně. Podporují imunitní systém a přispívají k regeneraci jater. Jako doplněk léčiv se doporučuje podávání šípků při onemocnění močového ústrojí. Vysoký obsah vitamínu C a antioxidační účinky přispívají k buněčné regeneraci, přidáváním šípků do krmiva podpoříte dlouhověkost a dobrou kondici morčete nebo králíka. Ostružiník je zdrojem fosforu, železa, hořčíku, vápníku aj. Ostružiníkové listy jsou jedním z nejvhodnějších, které můžete králíkům a morčatům podávat. Kromě antioxidačních účinků jsou chutným pamlskem.

 

Šípek při epilepsii

Epilepsie nebo psychické poruchy se nevyhýbají ani domácím mazlíčkům. Šípek může zvířeti výrazně pomoci. Jako podpůrný prostředek se doporučuje při epilepsii. Plody ulevují při zánětech močových cest, ale i při průjmových onemocněních či kolikách. Sušený ostružiních povzbudí imunitu a pomáhá při rekonvalescenci.

 

Nepřekračujte dávkování

Šípek je ve stravě morčat a králíků přírodním zdrojem vitamínu C, který si zvíře neumí samo vyrobit a nezbytně jej potřebuje. Zakoupené směsi jsou upraveny, šípky jsou zpravidla sekané a vyfoukané, aby neměly nepříjemné chloupky.

U listů ostružiníku si dejte pozor na dávkování. U králíků a morčat by neměla denní dávka překročit 30 g.